Wysoko na niebie

https://eventino.pl/paczki-swiateczne-konin/

Już bardzo mało jest takich osób, które nigdy nie leciały samolotem. Z pewnością więcej jest takich, które nigdy nie leciały szybowcem. Żeby polatać szybowcem trzeba mieć odpowiednie umiejętności i nie jest to sport dla każdego. Oczywiście możemy się postarać i nauczyć, ale to z pewnością zajmie trochę czasu. Szybowce są więc dla wybranych, a samoloty niekoniecznie.

Zazwyczaj lecimy samolotem, jako pasażerowie, najczęściej jako turyści, bowiem samoloty są najwygodniejszym, najszybszym i najbezpieczniejszym rodzajem transportu. Kiedy na wakacje lecimy samolotem tracimy o wiele mniej czasu na samą podróż i bardzo szybko możemy się cieszyć odpoczynkiem na miejscu. Dlatego ludzie tak lubią podróże samolotami. Z całym tym rytuałem, jak odprawa, posiłek na pokładzie, zapinanie pasów i emocje, które towarzyszą momentowi, w którym odrywamy się od ziemi. Później podobne są także wtedy, kiedy samolot powoli zbliża się do lądowania.

W samolocie można spać, można oglądać filmy lub po prostu podziwiać to, co za oknem. A zazwyczaj są to widoki niesamowite. Przecież jesteśmy wysoko, wysoko nad ziemią i widzimy malutkie domki, kościoły, pola, rzeki czy morza. Nie da się tego porównać z niczym innym. Są tacy jednak, którym samoloty nie wystarczają tylko jako środek komunikacji.

Chcą oni sami nauczyć się pilotować samolot. Chociaż taki malutki. Takie osoby bardzo często podejmują się kursów pilotażowych, uczą się latać i robią to możliwie, jak najczęściej. To podwójne emocje. Niesamowita adrenalina.