Trądzikowa zmora

Pielęgnacja żadnego z ze znanych typów cery nie należy do najłatwiejszych. Oczywiście, zdarzają się osoby, które piękną, promienną cerę otrzymują w genach, tak, że nie muszą nawet poświęcać jej więcej czasu, niż ten przeznaczony na podstawowe zabiegi pielęgnacyjne. Największe wyzwanie w związku z utrzymaniem skóry twarzy w dobrej kondycji, staje jednak prze osobami, które posiadają cerę tłustą.

Pierwszym i chyba najbardziej znaczącym argumentem przemawiającym za prawdziwością powyższego stwierdzenia jest to, że skóra tłusta, w porównaniu z pozostałymi rodzajami, ma największe skłonności do wystąpienia trądziku. Czym jest trądzik każdy wie, choć pewnie wielu wolałoby się nigdy nie zetknąć z tym zjawiskiem. Najczęstszą przyczyną trądziku jest nadmierna produkcja sebum, co przyczynia się do reakcji obronnej ze strony organizmu, widocznej w pogrubionym naskórku.

W efekcie dochodzi do zatkania gruczołów łojowych, zaś na skórze pojawiają się niechciane, bo nieestetyczne i niejednokrotnie trudne do zwalczenia wypryski. W trakcie walki z trądzikiem warto udać się po poradę do dermatologa. Niejednokrotnie zastosowanie odpowiedniego kosmetyku o działaniu leczniczym, okazuje się być wystarczające.

uczulenia