Rodzinne posiłki

W dzisiejszych czasach dość często mówi się o kryzysie instytucji rodziny. Niestety, ten dyskurs nie bierze się z niczego. Kiedy przyjrzymy się statystykom rozwodów w naszym kraju, to możemy się przerazić, bo praktycznie z każdym rokiem jest ona coraz większa.

Często również relacje na linii dzieci-rodzice nie są najlepsze, co wynika z tego, że ci drudzy poświęcają zbyt mało czasu tym pierwszym. Są to bardzo niepokojące tendencje, z którymi powinniśmy walczyć. Ludzie od tysiącleci spożywali razem posiłki, co było dość istotne dla prawidłowego funkcjonowania wspólnoty.

Z pewnością, wspólnie jeść powinny również rodziny, co niestety zdarza się coraz rzadziej. W dzisiejszych czasach niemal każdy z nas ma mnóstwo codziennych obowiązków, którym musi jakoś sprostać. Pracujemy, często na więcej niż jednym etacie, dokształcamy się, chodzimy na siłownie czy też prowadzimy własne firmy.

W takich warunkach trudno jest znaleźć czas na to, żeby zjeść na spokojnie posiłek w gronie rodzinnym. Trzeba jednak starać się robić to jak najczęściej. Chociaż zdaje się to być dość błaha czynność, to jednak odgrywa dość istotną rolę w życiu każdego domu.

Nieprzypadkowo od tysięcy lat ludzie gromadzą się, żeby wspólnie konsumować. Dawniej zasiadali wokół ogniska, którego funkcję w dzisiejszych czasach spełnia stół w jadalni albo w kuchni. Pamiętajmy o tym, że wspólne spożywanie posiłków pozytywnie wpływa na relacje rodzinne.

Nie chodzi tutaj tylko o przyjemne spędzanie czasu, ale również o zacieśnianie więzów emocjonalnych.

https://winayo.pl/sklep/produkt/san-marzano-sessantanni-primitivo-di-manduria www.mobiledev.pl