Podniebne atrakcje

Wielu z nas, jeśli wcześniej im się to nie zdarzyło, marzy o podróży samolotem, a już z pewnością bardzo wielu marzy o tym, żeby przelecieć się szybowcem, bowiem nie są one tak popularne, jak samoloty. Większość z nas jednak przynajmniej raz leciała gdzieś i zapewne dobrze wspomina to przeżycie. Owszem są tacy, którzy śmiertelnie się boją i przed podróżą zażywają środki uspokajające, ale nawet oni musza przyznać, że wszystko to, co widać z góry rekompensuje strach, który czujemy przy starcie i później przy lądowaniu.

Dzieci, które nie są tak świadome, jak dorośli i raczej mniej się boją, marzą o podniebnych przygodach, uwielbiają patrzyć na niebo, po którym latają samoloty i bardzo wiele z nich chciałoby nawet zostać pilotami, aby latać jak często się da. Oczywiście zawód pilota łatwy nie jest, a przede wszystkim nie jest łatwe przygotowanie do tego zawodu. Trzeba spełnić bardzo wiele warunków.

Przede wszystkim trzeba mieć dobre zdrowie. Pilotem nie może być ktoś, kto ma problemy z sercem czy ze wzrokiem. Musi to być osoba o naprawdę dobrym zdrowiu.

Trzeba też się bardzo wiele nauczyć. Zdobyć wiedzę nie tylko praktyczną, ale i teoretyczną z zakresu fizyki, mechaniki, informatyki. Same zaś ćwiczenia praktyczne to godziny latania, najpierw oczywiście symulatorem, a dopiero później prawdziwym samolotem.

To wyczerpujące, ale chodzi o to, aby nauczyć się, jak najwięcej i minimalizować ryzyko. Dobry pilot musi mieć naprawdę spore umiejętności. Ale warto je posiąść.

http://eventino.pl/oferta/pikniki-firmowe/warszawa/ www.skytowerdlamiasta.pl