Pogromca zmarszczek

www.26lo.waw.pl

Bodaj największą bolączką kobiet w pewnym wieku są zmarszczki. Dzielą się one na dwa podstawowe typy. Pierwsze są zmarszczki mimiczne, powstające w wyniku naturalnej ekspresji naszej twarzy. Uśmiech i wszelkie grymasy, które pojawiają się cyklicznie latami, znajdują swoje odbicie w postaci zmarszczek.

Są one tym głębsze i bardziej widoczne, im słabiej odżywiona jest nasza skóra i im słabszą ma strukturę. Tu dochodzimy do kolejnego typu zmarszczek, czyli tych powstałych w wyniku stopniowego zanikania włókien kolagenowych. Wbrew pozorom proces ten zaczyna się bardzo wcześnie, bo już w okolicach 19. roku życia.

Początkowo postępuje bardzo wolno, ale po trzydziestce zaczyna wyraźnie przyspieszać. Bez kolagenu skóra staje się wiotka, traci wrodzoną sprężystość. Często okazuje się, że preparaty z dużym udziałem kolagenu nie wystarczają. Wtedy botox jest rozwiązaniem pewnym i szybkim.

Nie dziwi zatem, że panie sobie go fundują. Istnieją rzecz jasna pewne ograniczenia tej metody, o których wypada kilka słów napisać.

https://psychoterapiaihipnoza.pl/baza-wiedzy/prywatne-osrodki-odwykowe-lublin