Nim w ruch pójdzie sztanga

Była o nich mowa już nieco wcześniej, ale warto jeszcze przez chwilę się nad nimi pochylić. Hantle, czyli mniejsze rodzeństwo sztangi, odgrywają bardzo ważną rolę na każdej porządnej siłowni. Są również niezbędne, aby osoba trenująca mogła regularnie poszerzać swoje możliwości. Najlżejsze hantelki, od których zaczynają nowicjusze i po które chętnie sięgają także kobiety, ważą pół kilograma.

To faktycznie niewiele i podobnie jak sam gryf od sztangi – raczej nie przyczynią się do wystąpienia pożądanych rezultatów. Są oczywiście modele cięższe, ważące zwykle do pięciu kilogramów. Mówimy tu o hantlach gotowych, których wagi nie da się regulować. Są również te znacznie bardziej uniwersalne.

Na krótkim gryfie można dodawać i odejmować obciążników, dzięki czemu daje się zależnie od potrzeb trenować z użyciem spersonalizowanej hantli. Jest to bardzo pomocny przyrząd, jeśli zależy nam na ćwiczeniu bicepsu. Wspólnie z pulpitem, o którym już pisaliśmy, stanowi idealny zestaw. Obciążniki można kupować bez problemu.

legalne stymulanty www.trzos.gniezno.pl