Skoro o oszczędzaniu mowa – ile to kosztuje

Wszystko zależy oczywiście od tego, czy zamierzamy zająć się lataniem zawodowo, czy tylko okazjonalnie. Nie jest to tanie hobby, jednak inwestycja w dobry sprzęt się opłaca. Ale od początku.

Zasadnicza różnica w cenie zależy od tego czy jesteśmy pilotami, czy tylko uczestnikami. O ile pasażer musi zapłacić za jeden przelot motolotnią kwotę około dwustu do trzystu złotych, a paralotnią pięćdziesiąt złotych to cena ta wzrasta zdecydowanie, gdy musimy zakupić swój własny sprzęt. Tutaj natomiast wszystko zależy od tego, którą opcję wybierzemy.

Zdecydowanie tańszym lataniem, będzie to z użyciem paralotni. Tutaj kupując cały potrzebny sprzęt musimy wydać około dziesięciu tysięcy złotych. Natomiast w przypadku motolotni to już zdecydowanie większy wydatek wynoszący pięćdziesiąt tysięcy złotych.

Niestety tego rzędu kwoty, to nie cały koszt, jaki należy ponieść. Ponieważ, aby w ogóle zacząć samodzielnie latać musimy ukończyć kurs oraz zdać egzamin, a to oczywiście kosztuje. Podobnie, jak z zakupem sprzętu koszt szkolenia na paralotni jest zdecydowanie tańszy i wynosi niecałe tysiąc trzysta złotych.

Natomiast uprawnienia pilota motolotni, kosztują jeden tysiąc złotych, ale do tego należy doliczyć koszt obowiązujących dwudziestu pięciu godzin przelotu, za które płaci się trzysta sześćdziesiąt złotych, ale za jedną godzinę. Jednak dla miłośników tych podniebnych podróży koszty nie mają znaczenia, liczy się tylko wspaniała zabawa i ogromna przyjemność, jaką czerpią z latania.

https://eventino.pl/oferta/imprezy-integracyjne/