Kremy przeciwzmarszczkowe receptą na gładką skórę

www.5m.org.pl

Wraz z ukończeniem 25 roku życia na łazienkowej półce na stałe powinien zadomowić się krem przeciwzmarszczkowy. Mniej więcej w tym wieku kolagen odpowiadający na młodzieńczy wygląd skóry, zwalnia tempo i skóra produkuje go coraz mniej. Krem przeciwzmarszczkowy powinien być dobry odpowiednio do wieku.

Innej pielęgnacji potrzebują osoby młode, a jeszcze innej te dużo starsze. Jak działają takie kremy? Zawarte w nich składniki odżywcze docierają w głąb twarzy, odżywiają i spłycają zmarszczki, przez co skóra wydaje się zdecydowanie młodsza. Warto je stosować tak samo jak dotychczas kremy nawilżające – na dzień i na noc, pamiętając, żeby było dobrane właśnie odpowiednio do pory dnia.

Niezbędna w kremach na zmarszczki jest witamina A. Poprawia elastyczność skóry i skutecznie rozprawia się z wolnymi rodnikami, które odpowiadają za starzenie się skóry. Kwas hialuronowy skutecznie zatrzymuje wodę w skórze, dzięki czemu jest stale nawilżona.

Od niedawna do kremów dodaje się także niezastąpioną w diecie witaminę C. Systematyczne dostarczanie jej skórze pozwala nawet całkowicie wygładzić niewielkie zmarszczki.

https://www.formeds.com.pl/