Jakie kolory dla typu urody?

Dobór odpowiednich kolorów do danego typu urody nie jest łatwy. Często w sklepie zastanawiamy się nad tym, czy kolor ubrania jest dla nas odpowiedni i czy współgra z kolorem naszych oczu albo włosów. Dlaczego tak się dzieje? Często nie zdajemy sobie sprawy z tego jakim typem urody jesteśmy, a wszelkie barwy ubrań czy też kosmetyków do makijażu wybieramy intuicyjnie. Dla kogo t-shirt z wzorem lgbt? Jest to bardzo ryzykowne, bowiem faux pas bardzo łatwo popełnić.

Jak więc wybierać kolory, by były zgodne z naszym typem urody? Często specjaliści od wizerunku radzą, by obserwować przyrodę i kolory, które dominują jesienią, wiosną, zimą czy latem. To naprawdę doskonała wskazówka i gwarancja tego, że nie popełnimy wielu błędów. Warto bowiem wiedzieć, że nazwy typów urody wzięły się właśnie od pór roku. Uroda osób o typie „lato” jest delikatna, subtelna niczym właśnie ta pora roku.

Panie czy panowie „zima” mają urodę nieco bardziej wyrazistą, dlatego do niech pasują nieco ciemniejsze barwy, które można zaobserwować właśnie zimową porą.

http://seniorplus.com.pl/