Drewno w naszych domach

Drewno to materiał, który nigdy chyba nie wyjdzie z mody. Przez tysiące lat człowiek wynalazł mnóstwo innych tworzyw i sposobów na skonstruowanie mebli czy układanie podłóg, ale to jednak drewno nadal przoduje w tych dziedzinach. Jest po prostu ładne, wytrzymałe, przytulne. Domy z drewna lub drewnem wykończone pachną ładnie, są ciepłe i miłe. Przyjemnie się w nich przebywa.

Oczywiście drewno nie jest wcale materiałem tak naturalnym, jak nam się wydaje. Zanim powstaną piękne rzeźbione szafy czy równo ułożone desko podłogowe drewno musi zostać poddane obróbce. I to obróbce odpowiedniej zarówno takiej, która dostosowana jest do rodzaju drewna, jak i do tego, jakie jest jego przeznaczenie. Inaczej bowiem trzeba potraktować drewno, które znajdzie się na zewnątrz, a zupełnie inaczej drewno, z którego powstaną meble, podłogi czy drewniane akcesoria. Ważne jest jednak to, że oba rodzaje drewna trzeba odpowiednio zabezpieczyć, aby przetrzymały kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt lat.

Jeżeli również uwielbiasz drewniane meble sprawdź koniecznie  https://begryf.pl/ gdzie znajdziesz szeroki wybór mebli drewnopodobnych oraz z bambusa. 

kształtki elektrooporowe farby do sitodruku